Роз'яснення НАЗК від 13.11.2023 року щодо декларування
Автозаповнення декларації: НАЗК презентувало нову функцію
Автозаповнення чернетки декларації (презентація)
Декларування: що змінилося при повідомленні про суттєві зміни в майновому стані?
Відновлення декларування: які декларації необхідно подати?
Відновлення е-декларування: як вилучити декларацію з відкритого доступу?
Відновлено спеціальні перевірки: що змінилося?
Відновлення е-декларування: як виправити декларацію, подану під час війни?
НАЗК вчергове доповнило функцію «Дані для декларації»: що додалося?
Як декларувати місце проживання в період війни?
Шановні декларанти!
З 12 жовтня 2023 року відновлено декларування та здійснення інших заходів фінансового контролю
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та здійснення інших заходів фінансового контролю.
Кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мають подати декларації за відповідні звітні періоди, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
Щорічні декларації за 2023 рік подаються у звичний строк – до 31 березня 2024 року включно.
Крім того, особи, які у період дії воєнного стану до набрання чинності Закону України № 3384-ІХ (з 24.02.2022 року до 11.10. 2023 року включно), добровільно подали декларації за 2021 та 2022 роки мають можливість виправити ці декларації. Для цього необхідно протягом 14 днів (з 12.10.2023 до 25.10.2023 включно) письмово в довільній формі звернутися до НАЗК з проханням забезпечити можливість подати виправлену декларацію, в якому зазначити яку декларацію необхідно виправити та зазначити дату її подання. Про надання можливості подати виправлені декларації надійде відповідне повідомлення від НАЗК в персональний електронний кабінет у Реєстрі декларацій, без направлення офіційного листа. Після чого суб’єкт декларування зможе подати виправлену декларацію протягом 30 днів, проте лише один раз.
Для спрощення процесу декларування НАЗК запровадило в Реєстрі декларацій спеціальну функцію — «Дані для декларації». Це ще одна можливість полегшити пошук даних та уникнути помилок, які декларанти могли зробити в попередніх деклараціях.
Також відновлено здійснення додаткових заходів фінансового контролю, а саме, подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування та повідомлення про відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента.
Суб’єкти декларування звільняються від обов’язку подання зазначених повідомлень, підстави для подання яких виникли під час дії правового режиму воєнного стану до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (з 24.02.2022 до 11.10.2023).
Шановні декларанти, подавайте свої декларації вчасно та без помилок.
Роз’яснення стосовно декларування розміщені у Базі знань НАЗК. Отримати додаткову консультацію ви можете, направивши офіційного листа на електронну пошту НАЗК info@nazk.gov.ua або за телефоном контакт-центру (044) 200-06-94.
Більше інформації за посиланням:
Закон України «Про запобігання корупції» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1700-18#Text;
З детальними роз'ясненнями НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок) та нормативно-правовою базою можна ознайомитися нижче:
Нормативно-правова база: