Інформування громадян
опубліковано 02 червня 2020 року о 16:19

УВАГА!

Зміни до Закону України

«Про державну допомогу сім’ям з дітьми» 

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», схваленим Парламентом 27 березня 2014 року до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» внесено наступні зміни:

- з 1 липня 2014 року скасовується виплата допомоги по догляду за дитиниою до досягнення нею трирічного віку (130 грн.) 

З метою оптимізації соціального захисту сімей з дітьми допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднано в один вид – допомогу при народження дитини.

З 1 липня 2014 року державною встановлено фіксований розмір допомоги при народженні – 41 280 грн.

За місяць народження дитини родині виплачуватиметься 10 320 грн. Решту суми допомоги (30 960 грн.) родина отримуватиме впродовж 36 місяців по 860 грн. щомісяця.

Крім того, відтепер сума не залежатиме від того, якою ця дитина народилася, першою другою, тощо..

Детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення м. Новомосковська за адресою: м. Новомосковськ, вул.. Горького, 2-а, каб. №№9,11. тел..: 31-49-72; 7-55-84


ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83, яка набула чинності з 01 липня 2014 року, передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімум сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’ям, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:

 1. Заяву.
 2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
 3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід ВАШОЇ сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

 • для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;
 • для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;
 • для працездатних осіб - 1218 грн.;
 • для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

З 1 січня 2013 року у разі призначення житлової субсидії сім’ї, які складаються з лише непрацездатних громадян або до складу яких входять діти або інваліди І - ІІ груп і дохід на одну особу не перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.01.2013 складає 1108,0 грн., з 01.12.2013 – 1176,0 грн.), сплачують за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 152 внесено зміни до пункту 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Відтепер, для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики, або індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), видані органом Пенсійного фонду України.

Тобто, у разі, якщо громадяни з певних причин (ліквідація підприємства тощо) не можуть надати довідку про доходи визначеної форми за необхідний період, для призначення субсидії, вони можуть надати форму ОК-5, видану управлінням Пенсійного фонду України в м. Новомосковську (м. Новомосковськ, вул. В.Ковалівка, буд. 10-а).

 

В яких випадках субсидія не призначається?

 • при відсутності доходів;
 • якщо у складі сім’ї працездатні громадяни не перебувають у трудових відносинах, не навчаються, не зареєстровані в центрі зайнятості населення протягом 3 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягненням ними 3-ри річного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними 6-ти річного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги);
 • з урахуванням майнового стану;
 • зареєстрована особа, що не є власником житла;
 • при здачі в найм або оренду житла;
 • при наявності у сім’ї два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску; 
 • при наявності у сім’ї (незалежно від місця реєстрації її членів) в сукупності більше ніж одного житлового приміщення, загальна площа яких перевищує норму володіння;
 • у разі придбання житла протягом року з місяця придбання;
 • у разі здійснення будь-ким із зареєстрованих осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купівлі або оплати послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб; 
 • якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї державним соціальним інспектором з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих осіб має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

 

Призначення субсидії у виняткових ситуаціях

Коли сім’я не має права на призначення субсидії на загальних підставах, але може обґрунтувати причини необхідності призначення субсидії, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім’ї, як виняток, субсидія може призначатись за рішенням комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги, утвореної виконавчим комітетом Новомосковської міської ради. Крім того, за рішенням комісії субсидія може призначатись незалежно від загальної площі житла. Прийняте рішення про призначення субсидій незалежно від розміру загальної площі житла у випадках, коли у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані лише непрацездатні особи, які не мають інших доходів, крім доходів від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для потреб городництва, сінокосіння і випасання худоби, пенсії та інших соціальних виплат, переглядається, зокрема, у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Рішення про призначення субсидії приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, проведеного державним соціальним інспектором управління.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux